„FUNK & SOUL” – Big Band Edition – концерт на БИТОЛСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР

На 22.02.2024 со почеток во 20:00 часот во НУ Центар за култура – Битола, 🎷БИТОЛСКИОТ ДУВАЧКИ ОРКЕСТАР🎺 ве поканува на нов голем концерт насловен „FUNK & SOUL” ⭐Big Band Edition⭐

🎶🎸🥁🎹Дојдете да уживате во Funk & Soul звуците на нашиот оркестар и во прекрасниот вокал на нашaта гостинка Ana Petanovska . 🎶🎤

📄🎶На репертоарот ќе имате можност да слушнете голем број на популарни светски хитови од Amy Winehouse, Aretha Franklin, Randy Crawford, Herbie Hancock и многу други.

🎟️🎟️Набавете ги вашите влезници уште денес на билетарницата во НУ Центар за култура – Битола и не ја пропуштајте оваа можност да уживате во ритмовите на Funk & Soul